Zalany laptop

Utworzono: poniedziałek, 20 czerwiec 2011

Usługa nie aktualna 

Laptop przed zalaniem.

 

Aby uniknąć niepotrzebnych kosztów i problemów z naprawą, czyszczeniem Twojego laptopa zastosuj się do zasad:

Nie jedz i nie pij przy swoim laptopie. Jednak większą uwagę należy zwrócić przy opcji numer dwa - nie spożywać otwartych napojów w pobliżu laptopa. To co się znajduje pod klawiaturą nie lubi wilgoci a ta w połączeniu z nawet niskim napięciem panującym wewnątrz to jak płachta na byka.

Elektronika, którą umieszczono jest bardzo wrażliwa na wszelkiego rodzaju płyny.

Więc jeśli chcesz zachować w portfelu ok. 600 - 1000 złotych to miej się na baczności.

 

Laptop po zalaniu.

 

Ale jeśli już stało się najgorsze ( nawet i nie z Twojej winy bo dzieci są wszędzie ) i popłynęła na niego ciecz w postaci kawy, soku, wody do podlewania kwiatków czy też alkoholu w postaci bąbelków czy też winka to działaj szybko:

  • Powinieneś jak najszybciej odwrócić laptopa do góry nogami. Ten sposób może uchronić Cię przed uszkodzeniem płyty głównej.
  • Natychmiast odłącz zasilanie, nie zamykaj systemu - nie ma na to czasu.
  • Krok trzeci, wyjmij baterię równie szybko jak odłączyłeś zasilanie sieciowe.
  • Cztery, w pozycji do góry nogami pozostaw notebooka co najmniej na 24 godziny. Pozwoli to na spłynięcie cieczy oraz wyschnięcie komponentów.
  • Po piąte, żeby bardziej nie zepsuć tego co już się stało, choćby waliło się i paliło nie włączaj laptopa ponownie do zasilania, nawet po wyschnięciu.
  • Ostatni etap Twojej przygody to czas na profesjonalne czyszczenie wnętrza. Wykonaj to w naszym specjalistycznym serwisie, który posiada do tego specjalne narzędzia ( kąpiel w ultradźwiękach ) i dokładne umycie płyty głównej oraz podzespołów na niej. Możesz zlecić taką usługę w naszym serwisie.

Te proste czynności pozwolą Ci uchronić swój sprzęt przed dalszą degradacją i większym wydatkiem.

 zalany laptop