Fałszywe maile od Allegro ?

Utworzono: środa, 10 lipiec 2013

Drogi Użytkowniku!
Najprawdopodobniej ktoś chciał włamać się na Twoje konto w serwisie allegro.pl
Aby do tego nie dopuścić tymczasowo zablokowaliśmy Twoje konto.
Należy udać się pod Adres http://www.odblokuj-alIegro.xn.pl
Aby w pełni bezpiecznie odzyskać swoje konto
Postępuj zgodnie z instrukcjami zawartymi na stronie.
Z Poważaniem Grupa Allegro

 

 Z taką treścią maila użytkownicy kont allegro.pl mogą się spotkać na własnych skrzynkach pocztowych. Nie sa to maile od allegro.pl lecz od przestępców próbujących wyłudzić dane osobowe oraz logowania.

Wiadomość napisana jest w miarę poprawną polszczyzną i na pierwszy rzut oka wydaje się prawdziwa. Email rzekomo został wysłany z adresu powiadomienia(at)allegro.pl. Jednak nigdy nie należy ufać nadawcy wiadomości. Oszuści mają możliwość spreparowania e-maili w taki sposób, aby sprawiały wrażenie, że wysiała je osoba lub instytucja, której ufasz.

Podobna wiadomość była rozsyłana pod koniec 2012 roku. Wówczas w jej treści podany był link do strony, która próbowała uruchomić na komputerze ofiary plik Allegro.exe będący trojanem. Tym razem link w wiadomości uruchamia złośliwy aplet Java. Radzimy pod żadnym pozorem nie klikać w podany w mailu odnośnik i nigdy nie logować się poprzez zewnętrzne strony.

Allegro wie już o problemie i potwierdza, że rozsyłany email jest próbą wyłudzenia danych. Sprawa została zgłoszona do odpowiednich administratorów. Jeśli w przyszłości otrzymacie tego typu wiadomości, możecie przekazywać je na specjalny adres phishing(at)allegro.pl używając do tego opcji „prześlij dalej jako załącznik" lub „prześlij dalej".

 

Źródło wp.pl